Uživatel: 26  Nikita

Téma: celiakie

Týká se:

 

Měla jsem to štěstí,vylosovali mě a poslali poukázky.V pondělí jsem byla v Intersparu je rozfofrovat za Spar FREE FROM.Musim říct,že jsem byla docela mile překvapená z velkého výběru a utratila mnohem víc než byla hodnota poukázek.Dopékací housky kaiserky nejsou zrovna můj šálek kávy,ale Landbrotchen (jaké si dalamánky) mi chutnají moc.Chleba balený po dvou krajíčkách chutná naprosto stejně jako moskva,kterou si za mého dětství kupovala mamka.Bezlepkové müsli a cornflakes dobré.Ale co je teda fakt vynikající tak těstoviny.Dnes jsem měla špagety a bezkonkurenčně nejlepší bezlepkový co jsem kdy jedla!!!!Takže jsem vcelku spokojená,ale ty ceny….to je děs,ostatně jako skoro všechny bezlepkové výrobky.

Uživatel: 7 martina

Téma: celiakie

Týká se:

 

Dneska jsme byli nakupovat v Intersparu ve Znojmě a měli tam všechno co bylo v letáku,i něco navíc.Kaiserky výborné,vubec se nedrobí a slané krekery jsem ani nestihla ochutnat!

Uživatel: Franta

Téma: celiakie

Týká se: rodiny/přátel

100_9736

 

Jak jsem slíbil,posílám “hodnocení”posledního výrobku z výherního nákupu.Na
obrázcích jsou čtyři druhy chleba,které jsem včera upekl při zkoušení nové
pekárny.Ten Landwecken jsem pekl jako poslední.To utržení kůrky vzniklo
“spěchem” při vyndávání ještě horkého chleba z pekárny.
Ochutnávky se zúčastnila celá rodina,rovněž “degustace” po 24 hod(bez
mražení a případného nahřívání).Co se týká chuti,chléb obstál na
výbornou,akorát manželka(”ta vždycky něco má”)říkala ,že se jí zdá slanější
oproti mým .Jinak je nepříznivá pouze cena-je větší než třeba “konkurenční”
krabičky od Jipeku.
Netuším ,jak dalece jste informovaní o problémech celiaků-není to jen o
obsahu zbytkového lepku(ten jsem na obalu bohužel nenašel).Tento údaj zajímá
hodně celiaků,zvlášť těch “citlivějších”,takže by prospělo věci ho na obalu
uvádět,podobně jako je uveden obsah laktózy(do “svých chlebů od mléka v
případě potřeby nedávám nic,nebo v některých variantách Eidam,případně
jogurt-tam je laktóza rozštěpena ).Jsou ale i celiaci alergičtí na kasein i
další mléčné složky,případně i na deproteinovaný pšeničný škrob.

Myslím,že když už jste zavedli bezlepkový sortiment,bylo by dobré rozšířit
ho i o jednodruhové bezlepkové suroviny-mouky
kukuřičnou,pohankovou,jáhlovou,jakož i další produkty,aby si mohli vybrat i
celiaci,kteří trpí alergíí na některou složku hotového výrobku(směsi)a musí
si směsi na pečivo míchat sami.Taky je dobrý sortiment bezlepkových
uzenin,aby se bezlepkový nákup mohl uskutečnit “pod jednou střechou”.

 
100_9735

Uživatel: fuliane

Téma: celiakie

Týká se:

Spar chleba 1

Testovaný výrobek: Spar free from, Backmischung für Landwecken – Směs na pečení tmavého chleba.
Těsto zpracované dle návodu se zdálo proti zvyklostem řidší, rozdělené do dvou chlebových forem v krátké době krásně nakynulo, vonělo kmínem. Chleby upečené dle pokynů v návodu měly zlatavou barvu, křupavou kůrku a porézní střídku. Na elektrickém kráječi šly bez problémů nakrájet. Zmrazené krajíčky se dobře rozpékají v topinkovači, zůstanou kompaktní, nedrobí se. Pro celiaky, kterým nevadí deproteinovaný pšeničný škrob, je tato směs dobrou volbou pro přípravu tmavého chleba s vlákninou. Nevýhodou je příliš vysoká cena.
Spar chleba 2

Uživatel: fuliane

Téma: celiakie

Týká se:

2009 2

Testovaný výrobek: Spar free from, Weinstein Backpulver – Kypřicí prášek do pečiva.

Prášek do pečiva jsem použila do lineckých koleček z bezlepkové mouky od jiného výrobce.  Prášek má velkou hnací sílu, cukroví se hodně nafouklo, na 500 g mouky bych příště nedávala celý sáček. Chuť pečiva prášek nijak neovlivňuje, ale deklarované bezlepkové složení ji psychologicky velmi zlepšuje.

Uživatel: Blanka

Téma: celiakie

Týká se:

 

Jsem moc ráda, že jsme byli zařazeni do testovacího programu společnosti Interspar. Celiakií trpí má dcera, které je 13 let. Přísnou dietu je nucena dodržovat rok. Proto jsme uvítali, když se na trhu objevila ucelená řada bezlepkových výrobků, které jsou navíc velmi chutné. Dcera si oblíbila housky – kaiserky na dopékání, jsou za 10 minut hotové a chuť je opravdu velmi podobná běžnému pečivu. Také jsme vyzkoušeli již hotový celozrnný chléb, dcera je s ním rovněž velmi spokojená, protože je vhodný na cestování. Je zabalen po dvou krajíčcích, takže po rozbalení ostatní plátky nevysychají. Dále jsme vyzkoušeli máslové sušenky, po těch se skutečně jen zaprášilo. Výborným pomocníkem při vaření je hotová omáčka, dcera si velmi oblíbila holandskou. Omáčka je hotová za pár minut, je vynikající, hodí se na jakékoliv maso, či zeleninu.
Výrobky spar free from jsou velmi  chutné obohacení jídelníčku celiaků a je příjemné, že se nacházejí pod jednou střechou.
Blanka

Uživatel: JanaJana

Téma: celiakie

Týká se:

 

Jednoznačně za nejlepší bezlepkovou potravinu u vás bych označila  SPAR free from Suchá směs pro přípravu výrobku z pšeničného škrobu na způsob chleba. Chleba jsem pekla v domácí pekárně. Mírně jsem jej dosolila, přidala kmín. Je to zatím jednoznačně nejlepší bezlepkový chleba, který jsem měla. Zatím jsem nestihla ozkoušet přidat do těsta např. zelí, česnek…

Další ozkoušeným výrobkem je kořenící přípravek na maso. Je vynikající. Dnes jsem jím okořenila frankfurtskou polévku a byla dokonalá.

Dále jsem ozkoušela puding kakaový – vynikající, puding vanilkový má nevábnou vůni a barvu. Tudíž jsem z něho vyrobila raději puding kakaový.

Houska k dopečení je i ihned po upečení poměrně tvrdá, později je použitelná spíše na strouhanku.

Mám ještě další výrobky, které jsem zatím nestačila vyzkoušet. Cítím však jeden velký problém. Bezlepkové výrobky jsou dost drahé všude. Ale SPAR výrobky mi přijdou jako jedny z nejdražších. Myslím, že by bylo velice přínosné domluvit se s některou pojišťovnou a poskytovat na tyto výrobky slevu. V některých prodejnách již tyto slevy jsou uplatňovány. Dále postrádám ve vašich prodejnách i například výraznější označení bezlepkový výrobků u ostatních výrobců.

Uživatel: Sára

Téma: celiakie

Týká se:

 

Úvodem děkuji za poukázky na BL výrobky. Nakupovala jsem ve Vaňkovce v Brně. Regál s BL výrobky jsem snadno našla byl výborně označen.Celý sortiment tam neměli, ale to mi nevadilo. Vzhledem k cenám BL výbobků jsem toho za ty poukázky moc v košíku neměla Tak jsem si dokoupila za své peníze. Výrobky jsou skvělé, hlavně těstoviny a pečivo k dopékánía sušenky .. Po několika měsících jsem měla krekry. Nelíbily se mi ceny směs na chléb 500 g za 99 Kč nebo směs na piškot či bábovku 450 g za 89 Kč je dvojnásobná jako bežná cena BL výrobků na trhu. Takové ceny si jako žena na mateřské dovolené nemohu a nechci dovolit. Nicméně mě nadchla chuť a sortiment výrobků.

Uživatel: Beata

Téma: celiakie/intolerance laktózy

Týká se:

Ráda bych Vám moc poděkovala, že jsem byla vybrána k testování výrobků SPAR freem from. Vyzkoušela jsem Univerzální směs na pečení – byla jsem s ní moc spokojená, rozhodla jsem se, že ji ji budu v Intersparu kupovat pravidelně. Kaiserky k rozpečení byly výborné, ochutnali je i ostatní členové rodiny, kteří nemají celiakii a také jim moc chutnaly. Já jsem byla nadšená při ochutnání musli s ovocem. Také jsem si koupila máslové sušenky, které mě nezklamaly. Z mléčných výrobků jsem si vyzkoušela mléko, jogurty a máslo. Byla jsem moc spokojená, na jogurtech jsem si pochutnala. Já držím bezlepkovou dietu a mám také intoleranci laktózy. Po vyzkoušení výrobků SPAR freem from jsem se rozhodla, že všechny výrobky, které jsem testovala, budu v Intersparu kupovat. Jen když jsem několikrát nakupovala v Intersparu výrobky SPAR free from, byly některé produkty úplně vyprodané a dostala jsem je až při dalším nákupu. Do budoucna doufám, že je vždy na prodejně najdu.
Přeji Vám pohodové Vánoce a mnoho úspěchů -osobních i pracovních v novém roce!

Uživatel: gallax

Téma: celiakie

Týká se: rodiny/přátel

 

Koupila jsem si směs na pizzu – už jsme to ochutnali a to těsto je jemné a jak má jinou chuť, tak mi chutnalo víc než obvykle. Snědli jsme už sladké máslové sušenky- to byla delikatesa , tam mě jen trochu vadil nepoměr: množství/cena.
A máme doma připravené müsli s oříšky- vypadají báječně a myslím že mezi svátky zmizí.
Celkově jsem s výrobky naprosto spokojena, kvalita a chuť jsou výborné. Jen jsem ráda že je nemusím kupovat stále, ta cena je celkem vysoká.