Uživatel: 25 Evík

Téma: celiakie

Týká se:

 

Zkoušela jsem dvě omáčky, a musím říci, že jsou si chuťově podobné. Jinak pečivo super

Uživatel: fuliane

Téma: celiakie

Týká se:

Spar hneda omacka

Testovaný výrobek: Spar free from, Braune Sauce – Směs k přípravě hnědé omáčky.

Prášek ze sáčku se rychle a dobře rozpustil ve studené vodě. Další zpracování dle návodu přineslo dobrý výsledek, vařením za současného šlehání metlou vznikla hladká hnědá hustá omáčka výrazného aromatu a kořeněné chuti, což nehodnotím příliš pozitivně. Směs by byla vhodnější jako bezlepkové dochucovadlo místo bujónu.

Uživatel: Blanka

Téma: celiakie

Týká se:

 

Jsem moc ráda, že jsme byli zařazeni do testovacího programu společnosti Interspar. Celiakií trpí má dcera, které je 13 let. Přísnou dietu je nucena dodržovat rok. Proto jsme uvítali, když se na trhu objevila ucelená řada bezlepkových výrobků, které jsou navíc velmi chutné. Dcera si oblíbila housky – kaiserky na dopékání, jsou za 10 minut hotové a chuť je opravdu velmi podobná běžnému pečivu. Také jsme vyzkoušeli již hotový celozrnný chléb, dcera je s ním rovněž velmi spokojená, protože je vhodný na cestování. Je zabalen po dvou krajíčcích, takže po rozbalení ostatní plátky nevysychají. Dále jsme vyzkoušeli máslové sušenky, po těch se skutečně jen zaprášilo. Výborným pomocníkem při vaření je hotová omáčka, dcera si velmi oblíbila holandskou. Omáčka je hotová za pár minut, je vynikající, hodí se na jakékoliv maso, či zeleninu.
Výrobky spar free from jsou velmi  chutné obohacení jídelníčku celiaků a je příjemné, že se nacházejí pod jednou střechou.
Blanka

Uživatel: Julie

Téma: celiakie

Týká se: rodiny/přátel

 

Vařili jsme opakovaně bezlepkové těstoviny a jsme spokojeni, plně nahradí klasické těstoviny a jsme rádi, že existuje tato náhražka, děkujeme. Ohankovi

Uživatel: JanaJana

Téma: celiakie

Týká se:

 

Jednoznačně za nejlepší bezlepkovou potravinu u vás bych označila  SPAR free from Suchá směs pro přípravu výrobku z pšeničného škrobu na způsob chleba. Chleba jsem pekla v domácí pekárně. Mírně jsem jej dosolila, přidala kmín. Je to zatím jednoznačně nejlepší bezlepkový chleba, který jsem měla. Zatím jsem nestihla ozkoušet přidat do těsta např. zelí, česnek…

Další ozkoušeným výrobkem je kořenící přípravek na maso. Je vynikající. Dnes jsem jím okořenila frankfurtskou polévku a byla dokonalá.

Dále jsem ozkoušela puding kakaový – vynikající, puding vanilkový má nevábnou vůni a barvu. Tudíž jsem z něho vyrobila raději puding kakaový.

Houska k dopečení je i ihned po upečení poměrně tvrdá, později je použitelná spíše na strouhanku.

Mám ještě další výrobky, které jsem zatím nestačila vyzkoušet. Cítím však jeden velký problém. Bezlepkové výrobky jsou dost drahé všude. Ale SPAR výrobky mi přijdou jako jedny z nejdražších. Myslím, že by bylo velice přínosné domluvit se s některou pojišťovnou a poskytovat na tyto výrobky slevu. V některých prodejnách již tyto slevy jsou uplatňovány. Dále postrádám ve vašich prodejnách i například výraznější označení bezlepkový výrobků u ostatních výrobců.

Uživatel: Edita

Téma: celiakie

Týká se:

 

Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti s některými výrobky spar free from.
Měla jsem možnost ochutnat předpečené výrobky- tři druhy- celozrnné, bulky i lanbrotchen. Všechny vynikající, obzvláště po vytažení z trouby, jak také doporučuje výrobce. Fakt chutné, jen cena je bohužel taková, jak to u BLP výrobků bývá. Ale rozhodně doporučuji. Také mě velmi potěšila doporučuji směs na instantní omáčky ( mám dojem, že jsem od jiného výrobce BLP omáčky neviděla)- houbová i bylinková. Opravdu stačí rozmíchat ve vodě, přidat lžička másla, a super omáčka, ideální k masu nebo na přílohy ( rýže, brambory). A určitě dokonalá věc na dovolenou, pokud kuchtíte sami. Obecně můžu říct, že s vyzkoušenými produkty jsem velmi spokojená.
Mám radost, že se BLP výrobky dostávají ze zdravých výživ i do normálních obchodů, takže jen tak dál. Děkuji, Edita

Uživatel: Ewina

Téma: celiakie

Týká se:

 

Dobrý den, vyzkoušela jsem výrobky řady free from a celkově jsem spokojena. Nejvíce jsem byla nadšena z musli, jsou výborné a nejsou v nich ovesné vločky, což ve většině bezlepkových musli bývá, a některých celiakům vadí povolené množství lepku, které v nich je a přesto jsou bezlepkové. Dále jsem ochutnala těstoviny, jsou opravdu k nerozeznání od normálních a moc opravdu moc jsem si pochutnala na dopékaném pečivu. I omáčky mě oslovily, ochutnala jsem jemné i pikantní. I v budoucnu si výrobky řady free from ráda koupím i přesto že jejich cena je vyšší.

Uživatel: savage

Téma: celiakie/intolerance laktózy

Týká se: jiné (mám o problematiku všeobecný zájem)

 

Dobry den, vyzkousela jsem koreni znacky Spar free from. Pepr me uchvatil jiz svou vuni po otevreni baleni. Chut byla take vynikajici. Dale jsem take vyzkousela testoviny. Byly vynikajici, k nerozeznani od normalnich. Urcite si je zakoupim znovu. Papricky od teto znacky byly pikantni a taky velice dobre. Ceny vyrobku nejsou sice nizke, ale vyrobky me presvedcily svou vynikajici chuti.