Uživatel: 4 Eva

Téma: celiakie

Týká se:

 

Kaiserky obsahujú pšeničný škrob bez lepku. Sú bez laktózy, ale je tam mlieko. Kto nemôže mliečnu bielkovinu má smolu. Krekery mi chutili. Zajtra vyskúšam aj orieškové musli a boloňskú omáčku a aj špagety.

Uživatel: franta

Téma: celiakie

Týká se: rodiny/přátel

 

 

100_9593

 

K jednotlivým výrobkům,které jsem (jsme)u nás otestovali: Nejhůř dopadl Brotmix-ač jistě zdravý,nechutnal vnučce,ani snaše a to je už co říci-zatím snědla všechny moje (i zmetkové )experimenty.První produkt který jsem vyzkoušel,byl prášek do pečiva-cena by ani nevadila a asi na něj časem přejdu,protože firma Öetker negarantuje poslední dobou bezlepkovost svých výrobků-i když její prášky a pudingy jsou testované.Malý problém-Váš prášek do pečiva se mně zdá “slabší”-při prvním použití(do piškotu )to “nakypřil” o něco míň ne jsem byl zvyklý,ale to je otázka praxe.
U kaiserek jsem měl problém s tím dopečením,ale to je jen otázka zkušenosti-jinak zase ta cena.Já mám v našem bezlepkářském klubu titul”náš pekař”a pečivo typu -raženka,houska,rohlík-peču pro svoje bezlepky za mnohem menší cenu.
Sušenky byly “hned pryč”,občas je určitě koupíme .
Těstoviny jsou dobré,ale “nouze” nás naučila používat levnější,nebo si dělat polévkové(i jiné)těstoviny vlastní.
Zbývá “zlatý hřeb”-chlebová směs.Tu jsem ještě nevyzkoušel-budu ji péct v domácí pekárně,kterou “přinesl Ježíšek”.Ještě ale nebyla uvedena do provozu,ale v brzku se tak stane,protože zásoba chleba,kterou jsem napekl(v horkovzdušné troubě) před vánocemi ,dochází.O výsledku Vás budu informovat dodatečně.
Poznámka na závěr-postrádám na obalech uvedení zbytkového množství lepku(případně podle staré normy gliadinu).Tento údaj ,podle mých zkušeností zajímá většinu celiaků.
Přidal jsem Vám i fotku vnučky s nákupem.
Nějak nemůžu najít sránky s odpověďmi výherců,ale o tom jak dopadl chleba Vám určitě napíši.
Zatím se loučím.
“franta”.

Uživatel: Janie

Téma: celiakie

Týká se:

 

Dobrý den,
vyzkoušela jsem máslové sušenky (butter keks), jsou dobré, skoro jako normální sušenky typu clubky, ale více drobivější. Zásadní nevýhodou všech výrobků této řady, je jejich vysoká cena. S porovnáním s ostatními bezlepkovými výrobky patří tato řada k jedním z nejdražších.

Uživatel: emilos

Téma: celiakie

Týká se:

 

Dobrý den, děkuji za výhru.
Z nabídky bezlepkového sortimentu jsem vyzkoušel kaiserky k dopečení , těstoviny , slané krekry. Vše chutná velmi dobře.Velké mínus je vysoká cena,

Uživatel: rekriz

Téma: celiakie

Týká se: jiné (mám o tuto problematiku všeobecný zájem)

 

Sušenky Knusperkekse jsou velmi chutné a chutí se téměř neliší od sušenek s lepkem.

Uživatel: Sára

Téma: celiakie

Týká se:

 

Úvodem děkuji za poukázky na BL výrobky. Nakupovala jsem ve Vaňkovce v Brně. Regál s BL výrobky jsem snadno našla byl výborně označen.Celý sortiment tam neměli, ale to mi nevadilo. Vzhledem k cenám BL výbobků jsem toho za ty poukázky moc v košíku neměla Tak jsem si dokoupila za své peníze. Výrobky jsou skvělé, hlavně těstoviny a pečivo k dopékánía sušenky .. Po několika měsících jsem měla krekry. Nelíbily se mi ceny směs na chléb 500 g za 99 Kč nebo směs na piškot či bábovku 450 g za 89 Kč je dvojnásobná jako bežná cena BL výrobků na trhu. Takové ceny si jako žena na mateřské dovolené nemohu a nechci dovolit. Nicméně mě nadchla chuť a sortiment výrobků.

Uživatel: Šárka

Téma: celiakie

Týká se: rodiny/přátel

 

Těstoviny jsou chuťově k nerozeznání od lepkových, nerozvářejí se, dobře se s nimi pracuje. Plná spokojenost.

Sušenky Mini Grissini – velmi chutné. Hodně podobné ‘dlouhým lepkovým tyčinkám se solí nebo mákem’. Balení 60 g je ale poměrně malé.

Uživatel: Sikio

Téma: celiakie

Týká se:

 

Jsem jedním z výherců soutěže a snažila jsem se vyzkoušet co nejvíce nových produktů, rozšířit si obzory, což mi výhra umožnila. Vyzkoušela jsem bezlepkové špagety, vřetena, cornflakes, mini Crackers a zapékací housky. Musím říct, že jejich kvalita je skvělá a velice jsem si pochutnala. Proto jistě zůstanu vašim stálým zákazníkem, jelikož výběr v našem městě je stále omezený. Například housky mi chutnaly nejvíce, ale jejich cena je vysoká a proto asi raději zůstanu u chleba z domácí pekárny. Doufám, že se sortiment i počet zákazníků časem rozšíří a ceny se k tomu budou úměrně snižovat:) Děkuji za výhru a nashledanou ve Vašem supermarketu.

Uživatel: Pavlína

Téma: celiakie

Týká se:

Dobrý den,

zkoušela jsem Kornbrötchen, kaiserky, čokoládový puding, Mini Grissini a Penne. Všechny výrobky mě mile překvapily, neboť chutnaly nejen opravdu dobře, ale také i zaplnily žaludek:-) Nejvíc mě potěšil čokoládový puding, který se svou konzistencí a chutí velmi podobal moučníku. Ten jsem si opravdu vychutnala. Velmi jsem také ocenila především pečivo k dopečení, protože jsem si mohla po dlouhé době dopřát teplé ještě křupavé housky a obložit si je podle nálady. Za pečivo k dopečení velmi děkuji, v budoucnu míním vyzkoušet i další druhy. Mini crissini i Penne byly také vynikající. V rámci slaných pokrmů bych jen do budoucna ocenila širší výběr. Nicméně, se zkoušenými výrobky jsem byla velmi spokojená.

S pozdravem

Pavlína

Uživatel: Libuše

Téma: celiakie

Týká se:

freefrom

Dobrý den,
předem děkuji za možnost vyzkoušet výrobky značky SPAR free from.
K obědu jsem si uvařila fusilly s bologneskou omáčkou (viz obrázek). Těstoviny byly vynikající, k nerozeznání od normálních, vřele je doporučuji. Bologneská omáčka byla na mě trošku více pikantní.
Vyzkoušela jsem i hořkou čokoládu. Byla dobrá, ale pro mě jako diabetika byla hodně sladká.
Mini krekry jsou skvělé, je možné je namazat různými pomazánkami a vytvořit si z nich chuťovky. Výhodou je, že nejsou skoro vůbec slané.
Určitě vyzkouším i další výrobky. Už se těším na housky se semínky (vypadají dobře – hodně semínek) a műsli s kousky čokolády.
Jedinou nevýhodou výrobků SPAR free from je jejich vyšší cena.