Uživatel: Martik

Téma: celiakie

Týká se: mě 

 

Dobrý den,
celiakii mám od narození, ale bohužel naše nevyspělé lékařství v 70. letech mojí mamince oznámilo, že jsem už zdravá a mohu pomalu přejít na normální stravu. Po několika letech se díky vážným zdravotním potížím zjistilo, že celiakii stále mám, jelikož je to nevyléčitelná alergie. Bylo pro mě velice těžké po dlouhodobé normální stravě přejít opět na bezlepkové výrobky. Ta vůně a chuť normálního pečiva se dá jen těžko nahradit bezlepkovým pečivem. Díky sestřičce, která žije ve Švédsku jsem objevila fantastické rozpékací bagety. Bohužel jejich přeprava je dosti náročná a drahá. Když jsem se od kamarádky dozvěděla, že ve Sparu prodávají nové bezlepkové pečivo, požádala jsem jí o zakoupení. Musím říci, že ciabatty jsou moc dobré, zatím nejvíce se podobají normálnímu pečivu, ale naprosto unikátní jsou kaiserky. Jsou opravdu vynikající a moc děkuji Sparu, že se snaží lidem jako já alespoň trochu zlepšit jídelníček.

S pozdravem a poděkováním

Marta

Uživatel: Šárka

Téma: celiakie

Týká se: rodiny/přátel

 

Těstoviny jsou chuťově k nerozeznání od lepkových, nerozvářejí se, dobře se s nimi pracuje. Plná spokojenost.

Sušenky Mini Grissini – velmi chutné. Hodně podobné ‘dlouhým lepkovým tyčinkám se solí nebo mákem’. Balení 60 g je ale poměrně malé.

Uživatel: Sikio

Téma: celiakie

Týká se:

 

Jsem jedním z výherců soutěže a snažila jsem se vyzkoušet co nejvíce nových produktů, rozšířit si obzory, což mi výhra umožnila. Vyzkoušela jsem bezlepkové špagety, vřetena, cornflakes, mini Crackers a zapékací housky. Musím říct, že jejich kvalita je skvělá a velice jsem si pochutnala. Proto jistě zůstanu vašim stálým zákazníkem, jelikož výběr v našem městě je stále omezený. Například housky mi chutnaly nejvíce, ale jejich cena je vysoká a proto asi raději zůstanu u chleba z domácí pekárny. Doufám, že se sortiment i počet zákazníků časem rozšíří a ceny se k tomu budou úměrně snižovat:) Děkuji za výhru a nashledanou ve Vašem supermarketu.

Uživatel: Edita

Téma: celiakie

Týká se:

 

Dobrý den, ráda bych se s vámi podělila o zkušenosti s některými výrobky spar free from.
Měla jsem možnost ochutnat předpečené výrobky- tři druhy- celozrnné, bulky i lanbrotchen. Všechny vynikající, obzvláště po vytažení z trouby, jak také doporučuje výrobce. Fakt chutné, jen cena je bohužel taková, jak to u BLP výrobků bývá. Ale rozhodně doporučuji. Také mě velmi potěšila doporučuji směs na instantní omáčky ( mám dojem, že jsem od jiného výrobce BLP omáčky neviděla)- houbová i bylinková. Opravdu stačí rozmíchat ve vodě, přidat lžička másla, a super omáčka, ideální k masu nebo na přílohy ( rýže, brambory). A určitě dokonalá věc na dovolenou, pokud kuchtíte sami. Obecně můžu říct, že s vyzkoušenými produkty jsem velmi spokojená.
Mám radost, že se BLP výrobky dostávají ze zdravých výživ i do normálních obchodů, takže jen tak dál. Děkuji, Edita

Uživatel: Pavlína

Téma: celiakie

Týká se:

Dobrý den,

zkoušela jsem Kornbrötchen, kaiserky, čokoládový puding, Mini Grissini a Penne. Všechny výrobky mě mile překvapily, neboť chutnaly nejen opravdu dobře, ale také i zaplnily žaludek:-) Nejvíc mě potěšil čokoládový puding, který se svou konzistencí a chutí velmi podobal moučníku. Ten jsem si opravdu vychutnala. Velmi jsem také ocenila především pečivo k dopečení, protože jsem si mohla po dlouhé době dopřát teplé ještě křupavé housky a obložit si je podle nálady. Za pečivo k dopečení velmi děkuji, v budoucnu míním vyzkoušet i další druhy. Mini crissini i Penne byly také vynikající. V rámci slaných pokrmů bych jen do budoucna ocenila širší výběr. Nicméně, se zkoušenými výrobky jsem byla velmi spokojená.

S pozdravem

Pavlína

Uživatel: Beata

Téma: celiakie/intolerance laktózy

Týká se:

Ráda bych Vám moc poděkovala, že jsem byla vybrána k testování výrobků SPAR freem from. Vyzkoušela jsem Univerzální směs na pečení – byla jsem s ní moc spokojená, rozhodla jsem se, že ji ji budu v Intersparu kupovat pravidelně. Kaiserky k rozpečení byly výborné, ochutnali je i ostatní členové rodiny, kteří nemají celiakii a také jim moc chutnaly. Já jsem byla nadšená při ochutnání musli s ovocem. Také jsem si koupila máslové sušenky, které mě nezklamaly. Z mléčných výrobků jsem si vyzkoušela mléko, jogurty a máslo. Byla jsem moc spokojená, na jogurtech jsem si pochutnala. Já držím bezlepkovou dietu a mám také intoleranci laktózy. Po vyzkoušení výrobků SPAR freem from jsem se rozhodla, že všechny výrobky, které jsem testovala, budu v Intersparu kupovat. Jen když jsem několikrát nakupovala v Intersparu výrobky SPAR free from, byly některé produkty úplně vyprodané a dostala jsem je až při dalším nákupu. Do budoucna doufám, že je vždy na prodejně najdu.
Přeji Vám pohodové Vánoce a mnoho úspěchů -osobních i pracovních v novém roce!

Uživatel: lu1981

Téma: celiakie

Týká se:

 

Dobrý den, zatím jsem vyzkoušela chléb k rozpečení.Přesně: Landbrötchen a Kornbrötchen. Oba druhy jsou velice chutné. Skvělé je, že jsou trvanlivé.Člověk je může mít doma i do zásoby.Příprava je naprosto jednoduchá(10minut v troubě).Hned po vyndání z trouby jsou naproto skvělé-křupavé. Upekla jsem si 4najednou, takže mi zbyly i na odpoledne a to jsem měla pocit, že jsou trochu špatně k ukousnutí-ztvrdly-i když jsem je měla v dóze.Nevím-třeba jde jen o to je lépe uschovat.
Podobná zkušenost s kaiserkama- při okamžité spotřebě-vynikající, ale rychle tvrdnou. Chuťově jsem ale dlouho neměla něco tak ‘normálního’:-).
Dále jsem zkusila těstoviny-vřetena.K těm nemám jedinou připomínku. jednoduchá příprava a naprosto vynikající chuť:-).Vřele doporučuji. ANi nejsou tvrdá, ani se nelepí-jako běžné těstoviny(alespon, co si ještě pamatuji).
Ještě mám doma směs na pizzu, ale tu jsem zatím v předvánoční čas nezvládla.Velice se na ni ale těším.
Díky moc za velmi přínosné výrobky-určitě je doporučuji.
Lucka

Uživatel: Angelika

Téma: intolerance laktózy

Týká se:

 

Jsem ráda, že jsem byla vybrána k testování výrobků SPAR free from, protože mám problém s intolerancí laktózy. Vyzkoušela jsem jogurty SPAR free from. Moc mi všechny chutnaly , nejvíce lesní směs i ovocné -jahoda.
Byla jsem také moc spokojená se zakysanou smetanou SPAR free from. Máslo SPAR free from je lahodné, stačí ho namazat na pečivo a k tomu jako doplněk mléko SPAR free from a lahodná snídaně je připravena za chvilku. Na chuť mléka SPAR free from jsem si už zvykla, je sladší. Co je pozitivní a nejdůležitější – po všech mléčných výrobcích jsem se cítila dobře a moje problémy spojené s intolerancí laktózy se neozvaly.
Jsem pravidelná zákaznice INTERSPARU a díky tomu, že jsem si mohla vyzkoušet všechny výrobky SPAR free from jsem se přesvědčila o jejich kvalitě a pozitivním působení na mé zdraví a proto je zařadím do mého běžného jídelníčku.

Uživatel: gallax

Téma: celiakie

Týká se: rodiny/přátel

 

Koupila jsem si směs na pizzu – už jsme to ochutnali a to těsto je jemné a jak má jinou chuť, tak mi chutnalo víc než obvykle. Snědli jsme už sladké máslové sušenky- to byla delikatesa , tam mě jen trochu vadil nepoměr: množství/cena.
A máme doma připravené müsli s oříšky- vypadají báječně a myslím že mezi svátky zmizí.
Celkově jsem s výrobky naprosto spokojena, kvalita a chuť jsou výborné. Jen jsem ráda že je nemusím kupovat stále, ta cena je celkem vysoká.

Uživatel: Libuše

Téma: celiakie

Týká se:

freefrom

Dobrý den,
předem děkuji za možnost vyzkoušet výrobky značky SPAR free from.
K obědu jsem si uvařila fusilly s bologneskou omáčkou (viz obrázek). Těstoviny byly vynikající, k nerozeznání od normálních, vřele je doporučuji. Bologneská omáčka byla na mě trošku více pikantní.
Vyzkoušela jsem i hořkou čokoládu. Byla dobrá, ale pro mě jako diabetika byla hodně sladká.
Mini krekry jsou skvělé, je možné je namazat různými pomazánkami a vytvořit si z nich chuťovky. Výhodou je, že nejsou skoro vůbec slané.
Určitě vyzkouším i další výrobky. Už se těším na housky se semínky (vypadají dobře – hodně semínek) a műsli s kousky čokolády.
Jedinou nevýhodou výrobků SPAR free from je jejich vyšší cena.